Online vásárlások
A videóból azt ismerhetjük meg, hogyan korlátozhatjuk gyermekünk online vásárlási lehetőségeit!
A videóból azt ismerhetjük meg, hogyan korlátozhatjuk gyermekünk online vásárlási lehetőségeit!
A fiatalok körében nagyon népszerű videómegosztó alkalmazás biztonsági beállításairól szól ez a videó
A chat alkalmazásokban szabadon cseveghetsz bárkivel. Nem tudhatod viszont, ki milyen szándékkal akar csevegni Veled, és azt sem, hogy az-e akinek mondja magát!
Néhány beállítással jelentősen biztonságosabbá tehető online jelenlétünk a közösségi oldalakon. A linkre kattintva a Facebook biztonsági beállításairól olvashatsz, nézhetsz meg rövid videókat! A Facebook biztonsági beállításai
A videó a bankkártyával kapcsolatos csalásokról szól.
Napjainkban sok bűnöző az internetre helyezte át munkaterületét és a neten próbál csalással pénzt szerezni! A csalásoknak számos formájával találkozhatunk az online térben, a teljesség igénye nélkül, néhány típus:– gyakran banki adatainkat akarják megszerezni a csalók, hogy bankszámlánkról a pénzünket megszerezzék,– van, amikor hamis információkkal próbálnak minket jótékony pénzadományokra bírni,– előfordulhat hogy terméket veszünk egy…
A Youtube kids használatát mutatja be kisfilm. Ez az eszköz segít a szülőknek, felnőtteknek,hogy megóvják a gyermekeket a káros tartalmaktól a Youtube használata során.
Adatainkra sokan sokféle ok miatt lehetnek kíváncsiak a neten.Adathalászatról akkor beszélünk, amikor valaki a belegyezésed nélkül, vagy megtévesztéssel akarja személyes adataidat megszerezni!. Az adathalászat során megszerzett adatainkat gyakran online csalásokhoz használják fel! Mi az adathalászat? Hogyan előzhetjük meg az adathalászatot? Soha ne adjuk meg banki azonosító adatainkat vagy bankkártyánk PIN kódját! Ne adjuk meg email címünket, telefonszámunkat,…
„Online hazudok igazat!” Az interneten több millió weboldalon érünk el különböző tartalmakat!Általában mindent igaznak gondolunk, amit a neten látunk, pedig bárki bármit feltehet az internetre!Gyakran az online csalások eszköze az álhír közlése, erről az online csalások címszó alatt olvashatsz bővebben! Hogyan ismerjük fel az álhíreket? Álhírek a neten
Előfordult már hogy beszóltak egy Facebook kommentben?Megjegyzéseket tettek Rád az online térben? Fenyegettek, poénkodtak a rovásodra?Ha igen, akkor online bántalmazás áldozata lettél! Megtörtént eset – online bántalmazás Másik megtörtént eset -online bántalmazás 2. Mit tehetsz ha online bántalmazás ér? Elősször is nem Te vagy hibás! Ne hibáztasd magad! Nem Te vagy rossz, nem azért bántanak!…